AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiți|

Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
Jimmi
Administrator
Jimmi

Numarul mesajelor : 1782
Varsta : 31
Localizare : Moldova/Vadul lui Voda
Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] Empty
MesajSubiect: Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] I_icon_minitimeVin Dec 12, 2008 10:14 pm

Server de windows - public:
*Am observat ca multi aveti cate-un server foarte bine facut si nu aveti oameni . Este un mare pacat pentru voi ca inteleg ca poate chiar v-ati chinuit.
Pentru a prevenii erorile care au legatura cu swds.dll bagati aceste fisiere peste serverul vostru:
Pasul: (INVALID CD KEY): Downloadam aceasta arhiva -> Raspundeti la topic pentru download
Ii dati extract in HLDS , unde aveti voi instalat serverul
Pasul: (VALVE VALIDATION REJECT):
Intrati in folderul unde aveti voi instalat serverul apoi in cstrike si deschideti fisierul server.cfg Aici modificati sv_lan 1 cu sv_lan 0 ! Deci in server.cfg vom avea sv_lan 0
Cum sa ne facem serverul public:
Downloadati acest fisier ->
Dupa ce l-ati downloadat il bagati unde aveti voi instalat serverul . O sa va zica ceva Copy file ... ,Dati YES


Asteptati cam 5-10 minute si o sa vedeti ca o sa va intre ceva oameni. Cu trecerea timpului o sa fie full.
*Respectati ordinea instalarii fisierelor ca sa va mearga. Daca incepeti direct cu swds.dll nu o sa va mearga. Incepeti cu pasul INVALID CD KEY, APOI VALVE VALIDATION REJECT, APOI swds.dll!!!
*Tineti minte , metoda care am precizat-o eu este doar pentru serverele pe WINDOWS - NON *STEAM (majoritatea aveti asa)
*Nu este buna pentru LINUX - STEAM sau mai stiu eu ce Smile
*Consecinte: Prin metoda aceasta serverul v-a aparea la internet dar pentru cei care folosesc modul adminmod vor aparea diferite erori. Doua ar fi: apar admini din senin , nu recunoaste adminii . V-as sugera sa bagati modul AMXMODX deoarece este mult mai complex , gasiti mai multe pluginuri fun si este mult mai bun + ca s-a lucrat si mai mult la el. Probabil ca acest swds.dll sa nu fie compatibil cu sv. vostru si prin urmare dwd altele de pe forum Wink

SUCCES Wink

Server de linux - public:
Cum sa ne facem serverul public:
Downloadati asta ->
* O dezarhivati unde aveti voi instalat serverul in folderul principal!
* Intrati in server.cfg din cstrike si setati sv_lan 1 . Daca nu merge, doar in cazul acela puneti sv_lan 0
* Asteptati cam 10-20 de min si o sa vedeti ca incet incet o sa se populeze Wink

SUCCES Wink


Sus In jos
https://extream-gaming.forum.st
tiliean
Membru
tiliean

Numarul mesajelor : 13
Varsta : 35
Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] I_icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 5:04 am

misto


Sus In jos
Jimmi
Administrator
Jimmi

Numarul mesajelor : 1782
Varsta : 31
Localizare : Moldova/Vadul lui Voda
Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] I_icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 5:25 am

Tiliean la urmatorul spam ai al 2-lea avertisment Wink


Sus In jos
https://extream-gaming.forum.st
BoBo
Membru
BoBo

Numarul mesajelor : 160
Varsta : 29
Localizare : Piatra-Neamt
Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] I_icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 10:14 am

frumos tutorial !
am sa incerc sa fac pe linux !


Sus In jos
reaku
Postator meritat
reaku

Numarul mesajelor : 465
Varsta : 31
Localizare : Unde nu ma cauti
Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] I_icon_minitimeVin Mai 01, 2009 9:39 am

am si eu o problema de genul asta. Am protocol 47/48 dar nu imi apare la internet nici la lan. la fav mere sal bag, dar...


Sus In jos
The_Swet[M]
Membru
The_Swet[M]

Numarul mesajelor : 298
Varsta : 33
Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] I_icon_minitimeVin Mai 01, 2009 9:41 am

Copie un server de aici si ii schimbi addonul!


Sus In jos
reaku
Postator meritat
reaku

Numarul mesajelor : 465
Varsta : 31
Localizare : Unde nu ma cauti
Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] I_icon_minitimeVin Mai 01, 2009 9:46 am

asta am facut. acum am urmat toti pasii de mai sus si cand vreau sa intru pe server imi zice STEAM validation rejected. ce fac??


Sus In jos
The_Swet[M]
Membru
The_Swet[M]

Numarul mesajelor : 298
Varsta : 33
Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] I_icon_minitimeVin Mai 01, 2009 9:47 am

Ciudat..nu am auzit de eroarea asta...deloc!
O sa caut mai multe detalii..intre-timp fa un nou topic aici!


Sus In jos
reaku
Postator meritat
reaku

Numarul mesajelor : 465
Varsta : 31
Localizare : Unde nu ma cauti
Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] I_icon_minitimeVin Mai 01, 2009 9:48 am

oke, asa voi face.


Sus In jos
Eclipse
Postator meritat
Eclipse

Numarul mesajelor : 746
Varsta : 30
Localizare : Milano
Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] I_icon_minitimeJoi Mai 07, 2009 5:35 pm

gj Very Happy bun Very Happy


Sus In jos
https://extream-gaming.forum.st/
jaker75
Membru
jaker75

Numarul mesajelor : 2
Varsta : 33
Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] I_icon_minitimeMier Mai 13, 2009 6:40 pm

folositor..chiar imi trebuia


Sus In jos
Continut sponsorizat

Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux] I_icon_minitime



Sus In jos

Cum sa ne facem serverul Public [windows & linux]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus
Pagina 1 din 1

Extream Gaming :: Resurse :: Probleme la servere dedicate de Counter-Strike-
Copyright ˆ | 2010 Forumul meu
Powered By Forumgratuit
Tema creata de mine normal