AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiți|

o mica mare problema....:lol:

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
askie
Membru
askie

Numarul mesajelor : 2
Varsta : 34
o mica mare problema....:lol: Empty
MesajSubiect: o mica mare problema....:lol: o mica mare problema....:lol: I_icon_minitimeSam Iun 06, 2009 10:37 am

sallzz alll ... sunt now in domeniu cs server... am jucat toate modurile posibile.... am ajuns pro in hns sj si normalll.... dar in domeniul sv am o problema ... am acceasi problema ca unu din baietii de mai jos.... Sad): am ip dynamic/rutabil (cica e o diferenta intre ele) si ... am creeat un sv dupa un tutorial scurt am schimbat addons de 30 de ori etc... eu ma pot conecta pe el... in schimb cand cineva se conecteaza pe sv ... imi apare in score ca e spectator sau la o echipa mort dar la el nu se incarca ... apoi ii da retry 1 nu se incarca retry 2 nu se incarca retry 3 la fel si time out ...ce Evil or Very Mad Question Exclamation pot face in afara de a schimba netul?? Urat... REPET! ma conectez la sv ... joc diferite moduri dau comenzi (ca admin) etc... fac xp ( in modul sj ) dar nimeni nu se poate conecta.... ip meu esti 192.168.1.64:27016(la sv) si ip care imi apare dincolo adica la internet... local are coneection ... este tot ceva de genu 192.168.1.*** .. si daca tre sa schimb netul .... daca schimb modemul cu tate cablurile nu se schimba si ip..?? adic din intern in extren(ca cica asa se numeste) ???! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Nu merge Nu merge


Sus In jos
Jimmi
Administrator
Jimmi

Numarul mesajelor : 1782
Varsta : 31
Localizare : Moldova/Vadul lui Voda
o mica mare problema....:lol: Empty
MesajSubiect: Re: o mica mare problema....:lol: o mica mare problema....:lol: I_icon_minitimeDum Iun 07, 2009 6:13 am

Exista niste variante..IP Privat,Server facut gresit.Daca o sa fii activ o sa primesti cont Premium si o sa downloadezi servere gata facute care functioneaza perfect.Sau fa o comanda aici !


Sus In jos
https://extream-gaming.forum.st
H3ad$hoT
Membru
H3ad$hoT

Numarul mesajelor : 68
Varsta : 30
o mica mare problema....:lol: Empty
MesajSubiect: Re: o mica mare problema....:lol: o mica mare problema....:lol: I_icon_minitimeLun Iun 15, 2009 6:27 pm

ip-ul pe care tu l-ai scris este ip de retea
ca sa se conecteze si alti playeri tre sa fie ip public sa inceapa cu 89...... sau 72.... etc
deci dute in cs si dai la internet si trebuie sa-ti apara primu sv-ul daca nu inseamna ca n-ai configurat bine sv
si cum a zis si majestik fii activ pe forum si o sa poti descarca sv gata facut Wink
si eu am ip dinamic dar asta nu ma impiedicat sa fac sv(Ba chiar mai multe :=): )


Sus In jos
k1ck
Membru
k1ck

Numarul mesajelor : 64
o mica mare problema....:lol: Empty
MesajSubiect: Re: o mica mare problema....:lol: o mica mare problema....:lol: I_icon_minitimeMar Iun 16, 2009 7:44 am

Cod:
ati gresti cu toti nu e neparat sati bagi ip stabil intra pe no-ip.com iti faci cont iti faci hostu care vrei iti iei programul de la downloads si iti scrii contu dupa ce instalez programul si daca se va mai schimba ip degeaba ca hostul ramana daca se schimba ipul? vreti sa fac un tutorial ca am mai zis asta de 2 ori pe forum:D

Am facut tutorialu uite aici https://extream-gaming.forum.st/counter-strike-f88/tutorial-cu-ip-routabil-by-k1ck-t1349.htm


Sus In jos
Continut sponsorizat

o mica mare problema....:lol: Empty
MesajSubiect: Re: o mica mare problema....:lol: o mica mare problema....:lol: I_icon_minitime



Sus In jos

o mica mare problema....:lol:

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus
Pagina 1 din 1

Extream Gaming :: Resurse :: Probleme la servere dedicate de Counter-Strike-
Copyright ˆ | 2010 Forumul meu
Powered By Forumgratuit
Tema creata de mine normal