AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiți|

STEAM validation rejected

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
reaku
Postator meritat
reaku

Numarul mesajelor : 465
Varsta : 31
Localizare : Unde nu ma cauti
STEAM validation rejected Empty
MesajSubiect: STEAM validation rejected STEAM validation rejected I_icon_minitimeVin Mai 01, 2009 9:50 am

Pe server am protocol 47/48. Am urmat tutorialul "cum sa ne facem serverul public" litera cu litera. Cand vreau acum sa intru pe server imi zice "STEAM validation rejected". Ce pot face in cazul acesta??


Sus In jos
The_Swet[M]
Membru
The_Swet[M]

Numarul mesajelor : 298
Varsta : 33
STEAM validation rejected Empty
MesajSubiect: Re: STEAM validation rejected STEAM validation rejected I_icon_minitimeVin Mai 01, 2009 9:58 am

Logout din STEAM , intrii in steamapps directory si cauti clientregistry.blob , il stergi si te loghezi iar pe steam ... ar trebui sa mearga.


***Informatii luate de pe pgl.ro


Sus In jos
reaku
Postator meritat
reaku

Numarul mesajelor : 465
Varsta : 31
Localizare : Unde nu ma cauti
STEAM validation rejected Empty
MesajSubiect: Re: STEAM validation rejected STEAM validation rejected I_icon_minitimeVin Mai 01, 2009 9:59 am

da... numai ca exista o singura problema: eu NU AM STEAM!!!!

si mai am o problema grava. am vrut sa vad daca merge sa intru cu protocol 48 si nu merge!!!! zice ca serverul foloseste doar protocol 47, ceea ce e absurd. deci, ce fac??


Sus In jos
The_Swet[M]
Membru
The_Swet[M]

Numarul mesajelor : 298
Varsta : 33
STEAM validation rejected Empty
MesajSubiect: Re: STEAM validation rejected STEAM validation rejected I_icon_minitimeVin Mai 01, 2009 10:00 am

Asta chiar ca e ciudat...am cautat pe google primele 3-4 pagini si cam la fel ca in postul anterior ziceau...


Sus In jos
reaku
Postator meritat
reaku

Numarul mesajelor : 465
Varsta : 31
Localizare : Unde nu ma cauti
STEAM validation rejected Empty
MesajSubiect: Re: STEAM validation rejected STEAM validation rejected I_icon_minitimeVin Mai 01, 2009 10:20 am

am intors serverul la normal printrun backup. acum e alta problema: cum fac eu serverul sa se vada la internet?? e protocol 47/48, deci nu ar trebui sa fie problema de la server...


Sus In jos
The_Swet[M]
Membru
The_Swet[M]

Numarul mesajelor : 298
Varsta : 33
STEAM validation rejected Empty
MesajSubiect: Re: STEAM validation rejected STEAM validation rejected I_icon_minitimeVin Mai 01, 2009 10:24 am

Fa un alt topic..Si RETINETI!!:
*problema care nu are nici o legatura cu topicul in care ati postat , nu are nici o treaba unde ati pus-o! Va rog sa faceti un topic nou!


Sus In jos
Jimmi
Administrator
Jimmi

Numarul mesajelor : 1782
Varsta : 31
Localizare : Moldova/Vadul lui Voda
STEAM validation rejected Empty
MesajSubiect: Re: STEAM validation rejected STEAM validation rejected I_icon_minitimeSam Mai 02, 2009 7:20 am

Steam validation reject din cate stiu da doar la serverele cu protocol 48.Daca ai pus un patch 47 + 48 de pe net iti zic ca de la el e.Majoritatea sunt niste porcarii.Asa cum am zis in topicul de mai sus fa o cerere de patch de la noi.


Sus In jos
https://extream-gaming.forum.st
Eclipse
Postator meritat
Eclipse

Numarul mesajelor : 746
Varsta : 30
Localizare : Milano
STEAM validation rejected Empty
MesajSubiect: Re: STEAM validation rejected STEAM validation rejected I_icon_minitimeJoi Mai 07, 2009 5:38 pm

CLOSED


Sus In jos
https://extream-gaming.forum.st/
Continut sponsorizat

STEAM validation rejected Empty
MesajSubiect: Re: STEAM validation rejected STEAM validation rejected I_icon_minitime



Sus In jos

STEAM validation rejected

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus
Pagina 1 din 1

Extream Gaming :: Resurse :: Probleme la servere dedicate de Counter-Strike-
Copyright ˆ | 2010 Forumul meu
Powered By Forumgratuit
Tema creata de mine normal