AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiți|

Fixarea bugului svc_bad care da jucatorii afara

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
Jimmi
Administrator
Jimmi

Numarul mesajelor : 1782
Varsta : 31
Localizare : Moldova/Vadul lui Voda
Fixarea bugului svc_bad care da jucatorii afara Empty
MesajSubiect: Fixarea bugului svc_bad care da jucatorii afara Fixarea bugului svc_bad care da jucatorii afara I_icon_minitimeDum Noi 30, 2008 3:56 pm

Am vazut ca toti aveti acea eroare mare cu svc_bad care va apare in consola si da toti jucatorii afara de pe server. Cum o rezolvam? simplu:
Intrati unde aveti voi instalat serverul apoi in cstrike si apoi deschideti fisierul server.cfg . In el adaugati urmatoarea linie:
Cod:
sv_timeout 22

II:
Eroarea provine din engineurile din AMXMODX. Ca sa nu va mai dea aceasta eroare copiat urmatoarele engineuri si pluginuri in addonsul personal de la server:Raspundeti la Topyc pentru a avea acces la download
Eroarea mai apare si prin lipsa de neoriginalitate. Adica 1 creaza un addons, il da mai departe, acesta modifica pluginuri , altu engineurile, altu textele din data si asa apare eroarea. E bine sa va faceti un addons propriu, original!
Uitati un amxmodx default si configurat cat de cat care este lipsit de aceasta eroare:Raspundeti la Topyc pentru a avea acces la Download
Mai m-am gandit si mai cred ca aceasta eroare vine si din .dll de la booster asa ca uitati un link cu un booster lipsit de aceasta eroare: http://files.filefront.com/boosterrar/;10069401;/fileinfo.html
Atentie!: Aceasta rezolvare este buna si la alte erori deci e bine sa aplicati prima parte , cea cu timeout!


Sus In jos
https://extream-gaming.forum.st
SnIpEr
Membru
SnIpEr

Numarul mesajelor : 8
Varsta : 31
Fixarea bugului svc_bad care da jucatorii afara Empty
MesajSubiect: Re: Fixarea bugului svc_bad care da jucatorii afara Fixarea bugului svc_bad care da jucatorii afara I_icon_minitimeDum Mar 22, 2009 12:13 am

bv


Sus In jos
Snackyy
Membru
Snackyy

Numarul mesajelor : 144
Varsta : 32
Fixarea bugului svc_bad care da jucatorii afara Empty
MesajSubiect: Re: Fixarea bugului svc_bad care da jucatorii afara Fixarea bugului svc_bad care da jucatorii afara I_icon_minitimeDum Mar 22, 2009 6:57 am

gg majestik!


Sus In jos
reaku
Postator meritat
reaku

Numarul mesajelor : 465
Varsta : 31
Localizare : Unde nu ma cauti
Fixarea bugului svc_bad care da jucatorii afara Empty
MesajSubiect: Re: Fixarea bugului svc_bad care da jucatorii afara Fixarea bugului svc_bad care da jucatorii afara I_icon_minitimeJoi Mar 26, 2009 9:50 pm

aveam si noi eroarea asta pe server. dar am mai taiat din pluginuri si merge perfect acum... adica am scos ce nu era necesar, cum ar fi admin_online, etc. oricum gg majestik


Sus In jos
HellMaster
Membru
HellMaster

Numarul mesajelor : 284
Varsta : 32
Fixarea bugului svc_bad care da jucatorii afara Empty
MesajSubiect: Re: Fixarea bugului svc_bad care da jucatorii afara Fixarea bugului svc_bad care da jucatorii afara I_icon_minitimeDum Mar 29, 2009 12:24 pm

GG


Sus In jos
tiliean
Membru
tiliean

Numarul mesajelor : 13
Varsta : 35
Fixarea bugului svc_bad care da jucatorii afara Empty
MesajSubiect: Re: Fixarea bugului svc_bad care da jucatorii afara Fixarea bugului svc_bad care da jucatorii afara I_icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 4:49 am

misto gg ...


Sus In jos
HellMaster
Membru
HellMaster

Numarul mesajelor : 284
Varsta : 32
Fixarea bugului svc_bad care da jucatorii afara Empty
MesajSubiect: Re: Fixarea bugului svc_bad care da jucatorii afara Fixarea bugului svc_bad care da jucatorii afara I_icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 5:55 am

spam avertisment ba ce nu intelegi


Sus In jos
Eclipse
Postator meritat
Eclipse

Numarul mesajelor : 746
Varsta : 30
Localizare : Milano
Fixarea bugului svc_bad care da jucatorii afara Empty
MesajSubiect: Re: Fixarea bugului svc_bad care da jucatorii afara Fixarea bugului svc_bad care da jucatorii afara I_icon_minitimeJoi Mai 07, 2009 5:41 pm

gg de mare ajutor .. Very Happy


Sus In jos
https://extream-gaming.forum.st/
Continut sponsorizat

Fixarea bugului svc_bad care da jucatorii afara Empty
MesajSubiect: Re: Fixarea bugului svc_bad care da jucatorii afara Fixarea bugului svc_bad care da jucatorii afara I_icon_minitime



Sus In jos

Fixarea bugului svc_bad care da jucatorii afara

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus
Pagina 1 din 1

Extream Gaming :: Resurse :: Probleme la servere dedicate de Counter-Strike-
Copyright ˆ | 2010 Forumul meu
Powered By Forumgratuit
Tema creata de mine normal